مدارک مورد نیاز ویزای چک | معرفی – انواع مدارک

مدارک مورد نیاز ویزای چک | معرفی – انواع مدارک

مدارک مورد نیاز ویزای چک، انواع ویزای چک متفاوت هستند. متقاضیان دریافت ویزای بلندمدت، کوتاه‌مدت، ویزای توریستی چک؛ ویزای خوداشتغالی چک، ویزای بازنشستگی چک …

مدارک مورد نیاز ویزای چک: جمهوری چک یکی از کشورهای زیبای اروپای مرکزی است که در همسایگی اتریش، آلمان و اسلواکی قرار دارد. آب‌وهوای معتدل اقیانوسی جمهوری چک هرساله گردشگران بسیاری را به سمت این کشور اروپایی می‌کشد. برخی از شهروندان خارجی نیز به‌قصد تجارت، تحصیل و یا کار در جمهوری چک، اقدام به دریافت ویزای چک می‌کنند. کشور چک عضو اتحادیه اروپا و پیمان شینگن است.

به همین خاطر مدارک لازم برای دریافت ویزای این کشور همان مدارک ویزای شینگن است. انواع ویزای چک متفاوت هستند. متقاضیان دریافت ویزای بلندمدت، کوتاه‌مدت، ویزای توریستی چک؛ ویزای خوداشتغالی چک، ویزای بازنشستگی چک ویزای درمانی چک و … باید مدارک مختلفی را ارائه کنند.

تمام مدارک مورد نیاز ویزای چک باید به‌صورت کامل و درست آماده‌شده باشند. در غیر اینصورت ممکن است ویزای فرد متقاضی ریجکت شود. سفارت چک به صورت محدود در حال حاضر در شهر تهران مشغول به فعالیت است؛ اما همچنان کارهای مربوط به صدور ویزای چک از طریق دفتر کارگزاری وی اف اس گلوبال انجام می‌شود و متقاضیان باید پس از تعیین وقت سفارت چک به صورت آنلاین از طریق وب سایت کارگزاری، به صورت حضوری به دفتر کارگزاری مراجعه کنند و علاوه بر انجام امور مربوط به ثبت اثر انگشت و پرداخت هزینه‌ها، مدارک مورد نیاز ویزای چک را نیز به صورت حضوری تحویل دهند.

مدارک مورد نیاز ویزای چک | ایران ویزا

مدارک لازم ویزای چک

تمام مدارک لازم ویزای چک باید به صورت طبقه بندی و کامل هنگام مراجعه حضوری به دفتر کارگزاری به افسر سفارت تحویل داده شوند. افرادی که خودشان به صورت انفرادی اقدام به دریافت ویزا می‌کنند، باید تمام مدارک را بی‌نقص و کامل آماده کنند؛ اما افرادی که از طریق آژانس‌های گردشگری معتبر اقدام می‌کنند، می‌توانند تمام مراحل تکمیل مدارک را به عهده کارشناسان مهاجرتی این موسسه‌ها بسپارند. از جمله مهم‌ترین مدارکی که باید به سفارت چک تحویل داده شود، فرم درخواست ویزای این کشور می‌باشد.

ارائه دعوتنامه چک ضروری نیست؛ اما افرادی که بتوانند دعوتنامه ارائه کنند، شانس بیشتری برای دریافت ویزای چک دارند. تمامی مدارک لازم برای دریافت ویزای چک باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند و دارای مهر رسمی دارالترجمه باشند. دقت کنید که در روز مراجعه حضوری به دفتر کارگزاری vfs گلوبال و ارائه مدارک به صورت حضوری تاخیر نداشته باشید. با ظاهر رسمی به این دفتر مراجعه کنید.

از ارائه مدارک تقلبی خودداری کنید. هزینه‌های مربوط به صدور ویزای چک را به صورت نقدی و یورو باید پرداخت کنید. در ادامه به بررسی مدارک لازم برای ویزای چک می‌پردازیم تا اگر شما هم متقاضیان دریافت انواع ویزای چک هستید، بتوانید مدارک لازم را به صورت دقیق آماده کنید. همانطور که گفتیم مدارک لازم برای ویزای چک با توجه به نوع ویزا متفاوت است؛ اما مدارک کلی دریافت ویزای چک امل موارد زیر می‌شود.

  • اصل گذرنامه نامه متقاضی و گذرنامه‌های قبلی
  • یک قطعه عکس رنگی متقاضی 3*4، تمام رو با زمینه سفید که مربوط به سه ماه اخیر باشد.
  • شناسنامه فرد متقاضی به همراه ترجمه آن
  • اراائه گواهی اشتغال به کار به همراه ترجمه

افرادی که در مشاغل آزاد فعالیت می‌کنند، باید جواز کسب به همراه ترجمه ارائه کنند.
پزشکان باید مدارک مربوط به پروانه مطب و همچنین ترجمه کارت نظام پزشکی را ارائه کنند.
افرادی که در مشاغل دولتی مشغول هستند، باید گواهی اشتغال به کار، حکم کارگزینی، لیست بیمه و فیش حقوقی را ارائه کنند. ارائه ترجمه آخرین فیش‌های حقوقی مربوط به سه ماه آخر و ترجمه آن‌ها به همراه ترجمه دفترچه بیمه مورد نیاز است.

مشاغل غیر دولتی نیز باید علاوه بر سه فیش آخر حقوقی، گواهی اشتغال به کار و ترجمه آگهی ثبت شرکت در روزنامه را ارائه کنند.
دانش‌آموزانی که مشغول به تحصیل هستند باید گواهی اشتغال به تحصیل ارائه کنند. اساتید و اعضای هیات علمی گواهی اشتغال به کار در مراکز آموزشی را ارائه کنند.
افرادی که بازنشسته هستند باید فیش حقوقی به همراه حکم بازنشستگی و ترجمه آن را ارائه کنند.

  • ارائه سند مالکیت به همراه ترجمه
  • گواهی حساب بانکی که به زبان انگلیسی آماده شده و دارای مهر بانک است.
  • ارائه گردش حساب چهار ماه اخیر متقاضی و گواهی تمکن مالی به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان برای هر نفر
  • پرینت مدارک مربوط به سابقه بیمه و سایر مدارک هویتی مانند شناسنامه، پاسپورت و …
مدارک لازم ویزای چک | ایران ویزا

سوالات متداول مدارک مورد نیاز ویزای چک

مدارک مورد نیاز ویزای چک چه مدارکی هستند؟

انواع ویزای چک متفاوت هستند. متقاضیان دریافت ویزای بلندمدت، کوتاه‌مدت، ویزای توریستی چک؛ ویزای خوداشتغالی چک، ویزای بازنشستگی چک ویزای درمانی چک و … باید مدارک مختلفی را ارائه کنند.

کار های صدور ویزای چک را باید در کجا انجام دهیم؟

کارهای مربوط به صدور ویزای چک از طریق دفتر کارگزاری وی اف اس گلوبال انجام می‌شود و متقاضیان باید پس از تعیین وقت سفارت چک به صورت آنلاین از طریق وب سایت کارگزاری، به صورت حضوری به دفتر کارگزاری مراجعه کنند و علاوه بر انجام امور مربوط به ثبت اثر انگشت و پرداخت هزینه‌ها، مدارک مورد نیاز ویزای چک را نیز به صورت حضوری تحویل دهند.

مدارک کلی ویزای چک چه مدارکی هستند؟

اصل گذرنامه نامه متقاضی و گذرنامه‌های قبلی
یک قطعه عکس رنگی متقاضی 3*4، تمام رو با زمینه سفید که مربوط به سه ماه اخیر باشد.
شناسنامه فرد متقاضی به همراه ترجمه آن
اراائه گواهی اشتغال به کار به همراه ترجمه

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!